Електричен тротинет MS Energy x10

За сите љубители на адреналин, серијата eScooter Extreme го обезбедува токму тоа чувство!

За сите љубители на адреналин, серијата тротинет “Extreme” го обезбедува токму тоа чувство! Два моќни мотори од 1000 W ќе ве одведат до врвот на секој рид. Амортизерите за долго патување и робусните гуми од 10″ ќе обезбедат безбедно возење надвор од патот со максимална удобност. Моќната батерија, моќниот мотор со три брзини и големата силиконска шарка, обезбедуваат идеално возење со поголема брзина, моќност и опсег до 75 километри во режимот на возење ECO! Со само едно притискање на копче, го префрлате скротениот градски тротинет во моќен теренец со погон на сите тркала, но не заборавајте ја вашата кацига! Предните и задните диск сопирачки обезбедуваат безбедно запирање. Цврстиот и склоплив механизам обезбедува подвижност и лесна употреба.

Рамка – Алуминиум
Големина на гума – 10 инчи воздушни гуми
Номинална моќност – 2X 1000W, мотор без четкички
Батерија – 52V/18Ah
Време на полнење – 8 часа
Спецификација при полнење – 58.8V/2A
Екран – (LCD брзина, режим на брзина, ниво на батерија, ODO / TRIP, напон на батеријата и шифра на грешка, светло), 4 копчиња + лев погон: копче со 1 или 2 мотори, копче за сирена
Мах. Брзина – 60KM/H
Мах. Опсег – 55-75KM
Мах. Оптеретување – 120kg
Мах. Агол на искачувње – 20°
Водоотпорен – IPX4
Кочница – Механички диск сопирачки
Суспензија – напред & позади
Осветлување – напред & позади, со сино светло околу рамката
Боја – Црно-зелена
Тежина – 32 кг
Димензии – 1300 x 670 x 1220 mm
Дополнителни опции – Можност за преклопување, 3 режими на работа. ECO, MID, HIGH (Еден и двоен мотор), Далечински управувач за заклучување/отклучување и аларм, Преден и заден висок амортизер

Бренд

MS Energy

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.