MS ENERGY eBike t100 е трекинг велосипед кој е опремен со менувач SHIMANO ACERA и предна суспензија со удар од 60 mm. Интересните геометрии и надворешните гуми CST ќе го направат вашето возење безгрижно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO хидраулични сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќниот мотор Ananda M81 и батеријата од 540 Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 130 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, така што лесно можете да го разберете секој чекор од возењето.

Мотор – Ananda M81 250W 80Nm
Екран – Ananda D10
Батерија – 36V 15Ah Литиумска батерија
Полнач – AC 100V – 230V паметен полнач
Домет / Опсег – 120 – 130 км
Рамка – 21″ L, алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка – Lockout, Travel: 60mm
Заден менувач – Shimano Acera 8 брзини
Рачка на менувачот – Shimano Altus 8 брзини
Касета – Sunrace 11 -34T
Ланец – KMC x8
Возење / Орган за синџири – Prowheel, 38T
Сопирачки / Рачка на сопирачките – Tektro HD -T275, алуминиум
Предни сопирачки – Tektro HD-T275, 180mm
Задни сопирачки – Tektro HD-T275, 160mm
Гуми – CST 29″ x 2.10
Тркала / бандажи – Двоен ѕид алуминиумска легура
Спој на предното тркало – Joytech, 32H
Спој на задните тркала – Joytech, 32H
Краци – Нерѓосувачки челик
Волан / Рачки – ширина: 680мм Алуминиум
Зафати – Вело гума 130мм
Цевка на воланот – Прилагодлив ZOOM 110mm / 41mm
Лежиште за вилушка – 1 -1/8*44/50*30, В: 19,9мм
Седиште – FS FU-2020-12
Цевка на седиштето – 30,4*350мм,
Педали – Wellgo C169
Максимално оптоварување/ Дозволена вкупна тежина – 120 кг

Електрични велосипеди

Трекинг

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.