MS ENERGY eBike t10 е трекинг велосипед опремен со менувач SHIMANO TOURNEY и предна суспензија SUNTOUR NEX. Интересните геометрии и надворешните гуми CST ќе го направат вашето возење безгрижно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќен мотор SHENGYI и батерија од 468 Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 100 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, така што лесно можете да го разберете секој чекор од возењето.

Мотор – Shengyi hub motor 250W
Екран – LCD C300s
Батерија – 36V 13Ah Литиумска батерија
Полнач – AC 100V – 230V паметен полнач
Домет / Опсег – 80 – 100 км
Рамка – 21″ L, алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка – Suntour NEX, 60mm travel
Заден менувач – Shimano Tourney 7 speed
Рачка на менувачот – Shimano Tourney 7 speed
Касета – Shimano Tourney 7/ 14-28T
Ланец – MC Z7 EPT
Возење / Орган за синџири – Prowheel, 38T
Сопирачки / Рачка на сопирачките – Tektro MD -T300 mechanical
Предни сопирачки – Tektro MD -T300, 180mm
Задни сопирачки – Tektro MD -T300, 160mm
Гуми – CST 28″ x 2.00″
Тркала / бандажи – Двоен ѕид алуминиумска легура, 36H
Спој на предното тркало – Joytech, 36H
Спој на задните тркала – Joytech, 36H
Краци – Нерѓосувачки челик
Волан / Рачка – ширина: 680мм Алуминиум
Зафати – Вело гума 130мм
Цевка на воланот – Zoom, алуминиумска легура
Лежиште за вилушка – 28.6*44-55*30, H=24.1 mm
Седиште – SR – Rio Man
Цевка на седиштето – 30,4*350мм, легура на алуминиум
Педали – пластика+гума
Максимално оптоварување/ Дозволена вкупна тежина – 120 кг

 

Електрични велосипеди

Трекинг

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.