Електричен тротинет MS Energy r10

Нема пречки за големото предно тркало од 20 инчи и задно тркало од 16 инчи.

За градско возење со стил нема да останете незабележани. Нема пречки за големото 20 „предно тркало и 16“ задно тркало. Тоа ќе го направи вашето возење удобно и безбедно. Прилагодливата висина на воланот дополнително придонесува за непречено возење без оглед на вашата висина. Досег до 30 km и моќниот мотор од 350 W е идеален за сите секојдневни задачи. MS ENERGY r10 изберете помеѓу две бои, елегантна сиво-црна или смела зелено-црна комбинација.

Рамка – Алуминиум
Големина на гума – напред 20 инчи + позади 16 инчи воздушни гуми
Номинална моќност – 350W,мотор без четкички
Батерија – 36V/10.2Ah
Време на полнење – 8 часа
Спецификација при полнење – 42V/2A
Екран – (брзина, режим на брзина, ниво на батерија, ODO / TRIP, код за грешка, вклучено светло), 3 копчиња, копче за сирена
Мах. Брзина – 30km/h
Мах. Опсег – 25~30km
Мах. Оптеретување – 120kg
Мах. Агол на искачувње – 12°
Водоотпорен – IPX4
Кочница – Предна и задна диск сопирачка
Осветлување – Предни и задни LED, светла
Боја – Црно-зелена / Црно-сива
Тежина – 14 кг
Димензии – 1660 x 600 x 1200 mm
Дополнителни опции – Опција за преклопување, 3 режими на работа

Бренд

MS Energy

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.