Електричен тротинет MS Energy m10

Електричниот тротитент е практично средство за секојдневен транспорт! Лесен и преклопен механизам обезбедува подвижност и лесна употреба.

Електричниот тротинет MS Energy m10 е одлично превозно средство за градската гужва!
Челичната конструкција, леснотијата на користење и опсегот на возење до 28 km го прават идеален за секојдневна работа во центарот на градот!
Преклопливиот и цврст механизам ќе ви овозможи да возите безбедно и многу лесно, а кога ќе завршите со возењето, можете да го преклопите ромобилот и да го земете со себе или да го чувате во багажникот на вашиот автомобил!
Предните и задните амортизери и предните и задните диск сопирачки го прават возењето безбедно и удобно, а пневматските тркала од 8,5 инчи обезбедуваат возење без потреба од запирање на нерамнини и пречки вообичаени на градските патишта.
M10 eRomobil е опремен и со предна електрична сопирачка која при сопирање ја враќа енергијата на батеријата и на тој начин ја полни.
Серијата M на електрични скутери за мобилност MS Energy е идеална за сите оние кои ќе користат тротинет за мобилност секој ден.

Рамка –     Алуминиум
Големина на гума –     8.5 инчи воздушни гуми
Номинална моќност –     350W,мотор без четкички
Батерија –     36V/7.5Ah
Време на полнење –     5 часа
Спецификација при полнење –     37V/1.5A
Екран –     ЛЦД
Мах. Брзина –     30km/h(стандардно 25km/h)
Мах. Опсег –     22-28km
Мах. Оптеретување –     120kg
Мах. Агол на искачувње –     15°
Водоотпорен –     IPX4
Кочница –     Електронска сопирачка + задна диск сопирачка
Суспензија –     позади
Осветлување –     напред & позади
Боја
Тежина –      12,6 кг
Димензии –      1130 x 550 x 1150 mm
Дополнителни опции –     Можност за преклопување
Гаранција –     1 година

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.