Градскиот велосипед MS ENERGY eBike c501 е опремен со премиум менувач SHIMANO ALTUS, предна суспензија од 100 mm и цевка за суспензија на седиштето, што го прави вашето возење повеќе од удобно. Велосипедот е опремен со извонреден централен мотор BAFANG M200 кој постигнува вртежен момент од 65 Nm. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO HD-T275 хидраулични сопирачки. LG батеријата 16Ah ви дава домет до 160 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и степенот на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

Водоотпорниот HD дисплеј секогаш ќе ви прикажува точни информации за преостанатата моќност на батеријата, поминатото растојание, брзината на движење, како и можните грешки, дури и при дожд или ветровито време.

Мотор – Bafang M200, 250W mid engine 65Nm
Екран – Bafang LCD, помош за брзина од 5 нивоа
Батерија – LG 36v 16Ah
Полнач – AC 100V – 230V Паметен полнач
Домет / Опсег – 150 – 160 км
Рамка – 19″M / 21″L, алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка – Lockout, Travel: 100mm
Заден менувач – Shimano Altus 8 брзини
Рачка на менувачот – Shimano ASLM3158RC 8 брзини
Касета – Shimano Tourney CSHG2008 11-32T
Ланец – KMC z7
Возење / Орган за синџири – Bafang CW B1. A1, 38T
Сопирачки / Рачка на сопирачките – Tektro HD -T275, алуминиум
Предни сопирачки – Tetro HD -T275, 160mm
Задни сопирачки – Tetro HD -T275, 160mm
Гуми – CST C1446 28″ x 1.75
Тркала / бандажи – Двоен ѕид алуминиумска легура
Спој на предното тркало – 36H, quick release 115mm
Спој на задните тркала – 36H, 8 speed casset, quick release
Краци – Нерѓосувачки челик
Волан / Рачки – ширина: 660мм Алуминиум
Зафати – Гума од 130 мм
Цевка на воланот – Прилагодлив ZOOM 110mm / 41mm
Лежиште за вилушка – 1 -1/8*44/50*30, В: 19,9мм
Седиште – FS FU-2020-12
Цевка на седиштето – Модел на суспензија ZOOM 350 mm
Педали – Wellgo C169
Максимално оптоварување/ Дозволена вкупна тежина – 120 кг

Електрични велосипеди

Машки

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.