MS ENERGY eBike c12 од семејството на градски електрични велосипеди доаѓа со лесна алуминиумска рамка со големина M (17”), исклучително интересна за луѓето кои бараат најдобар сооднос меѓу опсегот и цената. Геометријата и ширината на надворешните гуми се специјално дизајнирани за пријатно возење во град. Сите кабли на велосипедот се интегрирани преку рамката на велосипедот. Велосипедот е опремен со новата генерација на популарниот заден мотор VINKA RH30 и батерија од 468 Wh со која можете да постигнете досег до 100 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). . Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, така што лесно можете да го разберете секој чекор од возењето.

Мотор – Rear Vinka RH30 250W 30Nm
Екран – KEYDISP KD-58C
Батерија – Kaiyisi Rocket 36V 13Ah
Полнач – AC 100V – 230V паметен полнач
Досег – 80 – 100 км
вилушка – 40mm travel
Заден менувач – Rear derailleur Shimano Tourney TY200, 6 брзини
Менувачот – Shift lever Shimano Tourney SL-TX50
Касета – Shimano MF-TZ500 14-28T
Ланец – KMC z7
Возење / Орган за синџири – Prowheel челик PRO-E40, 40T
Сопирачка / Рачка на сопирачката – lever Logan LL-E402DG
Предни сопирачки – Repute DSC-730A (meh), 160mm
Задни сопирачки – Repute DSC-730A (meh), 160mm
Пневматици – Wanda P1025 26″ x 1.75″
Тркала / бандажи – Двоен ѕид од алуминиумска легура, 36H
Спој на предните тркала – Shunfeng SF-A210F, 36H
Спој на задните тркала – Shunfeng SF-A210F, 36H
Краци – нерѓосувачки челик
Рачки – Гума, ширина: 135мм
Волан – Алуминиумска легура
Лежиште за вилушка – 28,6 * 44-50,6 * 30, В: 23 мм
Седло – Vander VD-1150-23
Цевка на седиштето – Алуминиум 27,2 мм * 350 мм
Педали – Feimin FP-830A
Максимално оптоварување / Дозволена вкупна тежина – 100 кг

Електрични велосипеди

Женски, Трекинг, Уни

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.