MS ENERGY eBike c101 е градски велосипед опремен со менувач SHIMANO ALTUS и предна суспензија SUNTOUR NEX. Интересните геометрии и надворешните гуми CST ќе го направат вашето возење низ градот безгрижно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO HD-T275 хидраулични сопирачки. Удобноста и дизајнот секако придонесуваат овој велосипед да биде во центарот на вниманието. Со моќниот мотор ANANDA M81 со 80 Nm и LG батерија од 504 Wh, можете да уживате во возењето и да постигнете опсег до 130 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и степенот на помош). Велосипедот доаѓа со опрема која вклучува предни и задни браници и светла.

Водоотпорниот HD екран ви го нуди целосниот опсег на искуство. Водоотпорниот екран не се плаши од ветер и дожд. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време и информациите за грешки, за да можете лесно да го следите секој чекор од вашето возење.

Мотор – Ananda M81 250W 80Nm
Екран – Ananda LCD D10
Батерија – 36V 14Ah LG литиумска батерија
Полнач – AC 100V – 230V паметен полнач
Домет / Опсег – 120 – 130 км
Рамка – 21″ L, алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка – Suntour NEX, 60mm travel
Заден менувач – Shimano Altus RD-M310 8 брзини
Рачка на менувачот – Shimano Altus SL-M310 8 брзини
Касета – Sunrace CSM55-8AV 11-34T
Ланец – KMC X8 EPT
Возење / Орган за синџири – Prowheel, 34T
Сопирачки / Рачка на сопирачките – Tektro HD -T275, алуминиум
Предни сопирачки  – Tektro HD-T275, 180mm
Задни сопирачки – Tektro HD-T275, 160mm
Гуми – CST C1698 27.5″ x 1.75″
Тркала / бандажи – Двоен ѕид алуминиумска легура, 36H
Спој на предното тркало – Moudus MD-JA159F, 36H
Спој на задните тркала – Modus MD-JA259R, 36H
Краци – Нерѓосувачки челик
Волан / Рачки – ширина: 680мм Алуминиум
Зафати – Вело гума 130мм
Цевка на воланот – Zoom, алуминиумска легура
Лежиште за вилушка – 28.6*44-55*30, H=24.1 mm
Седиште – SR -Rio Unisex
Цевка на седиштето – 30,4*350мм, легура на алуминиум
Педали – пластика+гума
Максимално оптоварување/ Дозволена вкупна тежина – 120 кг

Електрични велосипеди

Машки

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.