Градскиот велосипед MS ENERGY eBike c100 е опремен со менувач SHIMANO ALTUS и предна суспензија SUNTOUR NEX. Интересните геометрии и надворешните гуми CST ќе го направат вашето возење низ градот многу пријатно и забавно. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум TEKTRO HD-T275 хидраулични сопирачки. Удобноста во возењето и елегантниот дизајн секако придонесуваат за атрактивноста на овој еВелосипед. Со моќен мотор ANANDA M81 со вртежен момент од 80 Nm и батерија LG од 504 Wh, можете да уживате во безгрижно возење и да постигнете опсег до 130 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот доаѓа со пакет опрема што вклучува предни и задни браници и светла.

Водоотпорниот HD екран обезбедува јасен приказ на сите важни информации без оглед на временските услови. Дури и силен ветер или дожд не му пречат. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време како и информации за можни проблеми во работењето на вашиот eBike.

Модел – Градски жени Основни
Мотор – Ananda M81 250W 80Nm
Екран – Ananda LCD D10
Батерија – 36V 14Ah LG литиумска батерија
Полнач – AC 100V – 230V паметен полнач
Домет / Опсег – 120 – 130 км
Рамка 17″ М, алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка – Suntour NEX, 60mm travel
Заден менувач – Shimano Altus RD-M310 8 брзини
Рачка на менувачот – Shimano Altus SL-M310 8 брзини
Касета – Sunrace CSM55-8AV 11-34T
Ланец – KMC X8 EPT
Возење / Орган за синџири – Prowheel, 34T
Сопирачки / Рачка на сопирачките – Tektro HD -T275, алуминиум
Предни сопирачки – Tektro HD-T275, 180mm
Задни сопирачки – Tektro HD-T275, 160mm
Гуми – CST C1698 27,5″ x 1,75″
Тркала / бандажи – Двоен ѕид алуминиумска легура, 36H
Спој на предното тркало – Moudus MD-JA159F, 36H
Спој на задни тркала – Режим MD-JA259R, 36H
Краци – Нерѓосувачки челик
Волан / Рачки – ширина: 640мм Алуминиум
Зафати – Вело гума 130мм
Цевка на воланот / Стебло – Зум, алуминиумска легура
Лежиште за вилушка – 28,6*44-55*30, H=24,1 mm
Седиште –  SR -Rio Unisex
Цевка на седиштето – Столб за седење 30,4*350мм, легура на алуминиум
Педали – Wellgo пластика+гума
Максимално оптоварување – Дозволена маса тежина 100 кг

Електрични велосипеди

Женски

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.