Нова MS ENERGY M100 eBike е одличен избор за возење надвор од патот по шумски патеки и ридски предели, покрај реки или на море до затскриена плажа, како и за секојдневно возење во град до работа, продавници или за пијачка со пријателите. Опремен е со менувач Shimano Alivio и предна суспензија Suntour со патување од 100 mm. Интересната геометрија на суспензијата и надворешните гуми Maxxis ќе го претворат вашето возење во полнокрвна авантура. Велосипедот доаѓа со лесна алуминиумска рамка и премиум Tektro хидраулични улични сопирачки. Удобноста на возењето и убавината на дизајнот го ставаат овој велосипед во центарот на вниманието. Моќниот мотор Ananda и батеријата од 540 Wh ќе ви овозможат опсег до 130 km (се разбира – во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, виткоста на возачот и степенот на користена помош).

Ергономски и многу логично поставените контроли за управување со нивоата на електрична помош, брзини, предна и задна сопирачка како и неопходното ѕвонче ќе ви овозможат лесно и безбедно управување со овој евелосипед.

Мотор – Ananda M81 250W 80Nm
Дисплеј – Ananda LCD D10
Батерија – 36V 15Ah Литиумска батерија
Полнач – AC 100V – 230V паметен полнач
Досег – 120 – 130 км
Рамка – 21″ L Алуминиумска легура 6061
Вилушка – Suntour XCM, travel 100mm
Заден менувач – Shimano Alivio 9 брзини, 11-34T
менувачот – Shimano Alivio 9 брзини
Касета – Sunrace CSM909AV 11-34T
Ланец – KMC e9 EPT
Возење / Орган за синџири – Prowheel, 38T
Сопирачки / Рачка на сопирачките – Tektro Hydraulic lever HD-M275
Предни сопирачки – Tektro HD-T275 180mm
Задни сопирачки – Tektro HD-T275 180mm
Гуми – Maxxis Rekon 29″ x 2.40
Тркала / бандажи – PowerWheel, алуминиум, 29”
Спој на предните тркала – Joytech, 32H
Спој на задните тркала – Joytech, 32H
Краци – нерѓосувачки челик
Волан / Рачка – Алуминиумска легура, ширина 720мм
Волан – ZOOM 28,6 * 31,8 * 90
вилушка – NECO H384M
Седло – SR 1217HRN
Столб за седишта – Алуминиумска легура, 350мм
Педали – Алуминиумска легура FP-922
Максимално оптоварување/ Дозволена вкупна тежина – 100 kg

Електрични велосипеди

MTB

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.