Без разлика дали уживате во возењето сами или во друштво, MS Energy m10 eBike ќе ви овозможи целосно искуство на слобода на искачувањата на ридови, како и на градските улици. Изграден е на лесна алуминиумска рамка и опремен со 8-брзински менувач Shimano Altus, предна патна суспензија Suntour 100 mm, надворешни гуми CST и премиум Tektro сопирачки. Благодарение на моќниот Shengyi мотор и батеријата од 468 Wh, ќе уживате во возењето со досег до 100 km (се разбира – во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, виткоста на возачот и нивото на користена помош) .

Водоотпорниот HD дисплеј секогаш ќе ви прикажува точни информации за преостанатата моќност на батеријата, поминатото растојание, брзината на движење, како и можните грешки, дури и при дожд или ветровито време.

Мотор – Shengyi hub engine 250W 30Nm
Екран – LCD C300s
Батерија – 36V 13Ah Литиумска батерија
Полнач – AC 100V – 230V Паметен полнач
Досег – 80 – 100 км
Рамка – 21”L, алуминиумска легура
Вилушка – Suntour XCM, Travel: 100m, Lock out
Заден менувач – Shimano Altus RD-M310 8 брзини
Рачка на менувачот – Shimano Altus RD-M310 8 брзини
Касета – LY-1108HFN Freewheel 11-32T
Ланец – KMC X8
Возење / Орган за синџири – Prowheel, 38T
Рачка на сопирачката – Mechanical lever E18DG
Предни сопирачки – Tektro brake MD – 300 180mm180mm
Задни сопирачки – Tektro brake MD -300 160mm
Пневматици – CST 27.5 x 2.40
Тркала / бандажи – PowerWheel, 27.5″
Спој на предните тркала – Joytech 36H
Спој на задните тркала – Joytech 36H
Краци – нерѓосувачки челик, црни
Волан / Рачка – Алуминиумска легура, Ширина 680мм
Зафати – Velo гума 120mm
Волан / Стебло – ZOOM 28,6 * 31,8 * 90
Лежиште за вилушка – VP 28.6*44/55*30/H=24.1
Седло – SR-Rio Man
Столб за седиште – KSP, легура на алуминиум 350мм
Педали / Педали – Feimin, алуминиумска легура
Максимално оптоварување / Дозволена вкупна тежина – 100 кг

 

Електрични велосипеди

MTB

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.