Процесор-Intel Celeron 6305 (2C / 2T, 1,8 GHz, 4MB)
Графика-Интегрирана Intel UHD графика
Чипсет-Интел SoC платформа
Меморија-4 GB залемени DDR4-3200
Слотови за меморија-Една меморија залепена на матична плоча, еден слот DDR4 SO-DIMM, способен за двоканален
Макс меморија-До 12 GB (4 GB лемење + 8 GB SO-DIMM) понуда DDR4-3200
Складирање-256 GB SSD M.2 2242 PCIe 3.0×4 NVMe
Поддршка за складирање-Модели со батерија од 38Wh: до два диска, 1x 2,5″ HDD + 1x M.2 SSD • 2,5″ HDD до 1TB • M.2 2242 SSD до 512GB • M.2 2280 SSD до 1TB
Слот за складирање
Модели со батерија од 38 Wh: еден слот за погон од 2,5″ + еден слот M.2 • Еден слот од 2,5″ SATA HDD • Еден M.2 2280 PCIe 3.0 x4 слот
Читач на картички
Читач на картички 4-во-1
Оптички
Никој
Аудио чип
Аудио со висока дефиниција (HD), кодек Realtek ALC3287
Звучници
Стерео звучници, 1,5W x2, Dolby Audio
Камера
HD 720p со бленда за приватност
Микрофон
2x, низа
Батерија
Интегриран 38Wh
Максимален век на батеријата
Модели со батерија од 38 Wh: MobileMark 2018: 5,5 часа Локално видео (1080p) репродукција @150nits: 8,5 часа
Адаптер за напојување
65W Тркалезен врв (2-пински, монтажа на ѕид)
ДИЗАЈН
Приказ
15,6″ FHD (1920×1080) TN 250nits Анти-отсјај
Екран на допир
Никој
Тастатура
Без позадинско осветлување, англиски
Боја на куќиштето
Арктичко сиво
Површински третман
IMR (Декорација во калапот со ролери)
Материјал на случајот
PC-ABS (горе), PC-ABS (долу)
Димензии (ШxДxВ)
359,2 x 236,5 x 19,9 mm (14,14 x 9,31 x 0,78 инчи)
Тежина
Почнувајќи од 1,65 kg (3,63 lbs)
СОФТВЕР
Операционен систем
Никој
Пакет софтвер
Никој
ПОВРЗУВАЊЕ
Етернет
Нема вграден етернет
WLAN + Bluetooth
11ac 2×2 + BT5.0
Стандардни пристаништа
1x USB 2.0
1x USB 3.2 Gen 1
1x USB-C 3.2 Gen 1 (поддржува само пренос на податоци)
1x HDMI 1.4b
1x Читач на картички
1x комбо приклучок за слушалки/микрофон (3,5 мм)
1x конектор за напојување

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.