IMOU безжичниот рекордер се користи за снимање видеа и за обезбедување на вашиот дом или бизнис. Без
ограничувањето на мрежниот кабел, камерите се поврзуваат со рекордерот преку Wi-Fi, и може
слободно да се стави во кој било агол.

1080P FHD видео – Видете повеќе од 720P.
Повторувач на камера – каскада на камери за самоприлагодување поврзување за да се прошири растојанието преку Wi-Fi.
Двонасочен разговор – комуникација во реално време.
Двојна антена – 2×2 MIMO, посилно покривање на сигналот.
Smart H.265 Codec – Заштедете повеќе висококвалитетно видео на помалку простор.
Апликација Imou – Следење во секое време од каде било.
Автоматско спарување – Спарување во рок од 120 секунди по подигнувањето.
Масовно складирање – Поддржува складирање на 1 HDD,до 8 ТБ.

Снимајте секоја секунда
Користејќи хард диск, рекодерот може да непрекинато снимање долго време,
и сега лесно складирајте повеќе од еден месец со користење на паметниот кодек H.265.
Можете да ги репродуцирате деталите за секое време.

Систем:
Влез за IP камера: 4/8 канали
Жичен Макс. Влез: 40 Mbps
Безжичен Max .Влез: 16Mbps
Екран за работа: WEB/GUI/Imou APP

Помошен интерфејс:
2 x USB порти
1 x SATA порта
1 x Мрежна порта
1 x RCA во
1 x RCA излез
1 x HDMI порта
1 x VGA порта
1 x приклучок за напојување

Видео:
Видео во: 4/8 канали
Видео излез: 1 HDMI/1 VGA

Мрежа:
ONVIF профили T/S/G, CGI, SDK
imou апликација: iOS, Android
Wi-Fi: IEEE802.11b/g/n, 100m отворено поле
Внатрешна двојна антена, 2×2 MIMO

Рекодирање и декодирање:
Резолуција: 1080P/720P
Максимално декодирање: 1ch@6MP/2ch@4MP/4ch@1080P/8ch@720P
Компресија: H.265+/H265/H.264+/H.264
Аудио компресија: G.711A/G.711U/PCM/G726

Функција:
Режим на рекордер: Рачен/Аларм/Откривање движење/Распоред
Режим на резервна копија: УСБ-уред
Репродукција: 1/4
Складирање: до 8 TB HDD/Cloud Storage
Екран со повеќе екран: 4ch: 1/4
8ч: 1/4/8/9

Општо:
Напојување: DC12V 1.5A
Потрошувачка на енергија: ≤10W (без HDD)
Работни услови: -10℃~+45℃(+14℉~+104℉)
10℅-90℅RH
Димензии(Ш×Д×В): 260,3мм×247,3мм×44,7мм
(10,25″ × 9,74″ × 1,76″ )
Нето тежина: 0,824 кг (1,82 фунти)
Сертификација: CE/FCC

Што има во кутијата:
– 1 x безжичен рекордер
– 1 x Водич за брз почеток
– 1 x адаптер за напојување
– 1 x мрежен кабел
– 1 x Пакет со завртки

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.