IMOU Ranger Pro 2 MP

 

IPC-A26HP-V2 Wi-Fi внатрешна камера Со 1080P Full HD следење во живо и 0~355° пан и карактеристики на навалување 0~90°, Ranger Pro обезбедува целосно покриен секој агол од вашиот дом. Функцијата за приватност помага да се заштити вашата лична приватност кога сте дома, а функцијата Smart Tracking овозможува камерата да ги следи предметите што се движат кога ќе открие дека сликите се менуваат.

Камера
Прогресивен CMOS од 1/2,7″ 2 мегапиксели
2 MP (1920 x 1080)
Ноќно гледање: 10м (33 стапки) растојание
Фиксна леќа од 3,6 мм
Поле на гледање:
89°(В), 48°(V), 107°(Д)
355°Тапа и навалување 0~90°

Видео и аудио
Видео компресија: H.265/H.264
Стапка на слики до 25/30 fps
16x дигитален зум
Двонасочно аудио

Управување со известувања
Детекција на движење
Регион што може да се конфигурира

Мрежа
Wi-Fi: IEEE802.11b/g/n, 50m отворено поле
imou апликација: iOS, Android

Помошен интерфејс
Слот за микро SD картичка (до 128 GB)
Вграден микрофон и звучник
Копче WPS/Reset

Општо
DC 5V2A Напојување
Потрошувачка на енергија:<7,5W
Работна средина: -10°C~+45°C, помалку од 95%RH
Димензии: 90 × 90 × 108 мм (3,5 × 3,5 × 4,3 инчи)
Тежина: 250 g (0,55 lb)
CE, FCC, UL

Што има во кутијата:
– 1x камера
– 1x Водич за брз почеток
– 1x адаптер за напојување
– 1x USB кабел
– Пакет со завртки 1x
– 1x Табла за брза инсталација
– 1x Карта на позиција за инсталација

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.