IMOU IPC-S22FP Cruiser 2MP Надворешна Камера обезбедува надзор со резолуција од 4MP во реално време со објектив од 3,6 mm. Со резолуција од 4MP QHD во реално време со 0~355° и можности за навалување од 0~90°, Cruiser обезбедува целосна покриеност на секој агол од вашиот дом. Поддржува четири режими на ноќно гледање за јасни слики дури и во црно. Благодарение на сертификатот IP66, камерата може да се користи на отворено во различни временски услови. Со вградениот рефлектор и безбедносната сирена од 110 dB, Cruiser активно ги плаши несаканите гости од она за што се грижите.

Камера
Прогресивен CMOS од 1/3″ 4 мегапиксели
4 MP (2560 x 1440)
Ноќно гледање: 30 m (98 стапки) Растојание
Фиксна леќа 3,6 mm / 6 mm
Поле на гледање:
3,6 mm: 79°(H), 44°(V), 94°(D)
6 mm: 48°(H), 28°(V), 56°(D)
355°Тапа и навалување 0~90°

Мрежа
Етернет порта 1 x 100 Mbps
Wi-Fi: IEEE802.11b/g/n, двојна антена
Апликација Imou: iOS, Android
ONVIF

Помошен интерфејс
Слот за Micro SD картичка (до 256 GB)
Вграден микрофон
Копче за ресетирање

Видео и аудио
Видео компресија: H.265
Стапка на слики до 25/30 fps
16x дигитален зум
Вграден микрофон

Општо
DC 12V1A Напојување
Потрошувачка на енергија:<6,2 W
Материјал: пластика
Работна средина: -20°C~+50°C, помалку од 95%RH
Димензии: 120,7 × 136,2 × 183,3 мм (4,75 × 5,36 × 7,22 инчи)
Тежина: 390 g (0,86 lb)
CE, FCC, UKCA
IP66

Управување со известувања
Детекција на движење
Регион што може да се конфигурира
Човечко откривање

Што има во кутијата:
1 x камера
1 x Водич за брз почеток
1 x адаптер за напојување
1 x Шаблон за монтирање
1 x Држач за монтирање
1 x Водоотпорен конектор
1 x пакет со завртки и сидро

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.