IMOU Dome Lite 4MP
4MP H.265 Dome Wi-Fi внатрешна камера

Dome Lite 4MP  внатрешна камера овозможува следење во живо од 4MP со избор од опција за објектив од 2,8mm или 3,6mm, ја поддржува најновата H.265 компресија која може да заштеди до 50% пропусност и складирање. Откривањето движење во реално време и инстантното предупредување ве одржуваат свесни за тоа што се случува со вашите работи во секое време од каде било.

Камера
Прогресивен CMOS од 1/3″ 4 мегапиксели
4 MP (2560 x 1440)
Ноќно гледање: 20 метри (65 стапки)
Фиксна леќа од растојание 2,8 mm или 3,6 mm
Поле на гледање:
2,8мм: 97°(В), 52°(В), 115°(Д)
3,6мм: 76,4°(В), 41,6°(В), 89,5°(Д)

Видео и аудио
Видео компресија: H.265/H.264
Стапка на слики до 20 fps
16x дигитален зум

Управување со известувања
Детекција на движење
Регион што може да се конфигурира

Мрежа
1 x 100Mbps етернет порта
Wi-Fi: IEEE802.11b/g/n, 50m отворено поле
Апликација Imou: iOS, Android
CGI, ONVIF

Помошен интерфејс
Слот за микро SD картичка (до 256 GB)
Копче за ресетирање

Општо
DC 12V1A Напојување
Потрошувачка на енергија:<4,7W
Материјал: пластика
Работна средина:-20°C~+45°C, помалку од 95%RH
Димензии: Φ100 × 74,3 mm (3,9 × 2,9 инчи)
Тежина: 195 g (0,43 lb)
CE, FCC, UL

Што има во кутијата:
1x камера
1x Водич за брз почеток
1x адаптер за напојување
1x Пакет со завртки
1x Карта на позиција за инсталација

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.