IMOU Cruiser SE 2MP IPC-S21FP

IMOU Cruiser SE 2MP IPC-S21FP надворешна камера,испорачува 2MP следење во живо со избор на опција за објектив 3,6mm/6mm, со 1080P Full HD во живо
мониторинг и функции за тава од 0~355° и навалување од 0~90°, Cruiser го обезбедува целосно секој агол од вашиот дом
покриени. Поддржува четири режими на ноќно гледање за јасна јасност како денот дури и во темнина. Со IP66 сертифициран,
камерата може да се користи на отворено под различни временски услови. Со вграден рефлектор и 110dB
безбедносна сирена, Cruiser активно ги држи непосакуваните посетители подалеку од она за што се грижите.

Камера
Прогресивен CMOS 1/2,8″ 2 мегапиксели
2 MP (1920 x 1080)
Ноќно гледање: 30м (98 стапки) оддалеченост
Фиксна леќа 3,6мм/6мм
Поле на гледање:
355°Тапа и навалување 0~90°
6мм: 54°(В), 29°(В), 63°(Д)
3,6мм: 89°(В), 46°(В), 105°(Д)

Видео и аудио
Видео компресија: H.265/H.264
Стапка на слики до 25/30 fps
16x дигитален зум
Вграден микрофон и звучник, сирена од 110 dB
Двонасочно аудио

Управување со известувања
Детекција на движење
Регион што може да се конфигурира
Човечко откривање

Мрежа
1 x 100Mbps етернет порта
Wi-Fi: IEEE802.11b/g/n, двојна антена 120m отворено поле
Апликација Imou: iOS, Android
ONVIF

Помошен интерфејс
Слот за микро SD картичка (до 256 GB)
Вграден микрофон и звучник
Копче за ресетирање

Општо
DC 12V1A Напојување
Потрошувачка на енергија:<6,2W
Материјал: пластика
Работна средина: -30°C~+60°C, помалку од 95%RH
Димензии: 138,4 × 121,7 × 257,5 мм (5,45 × 4,79 × 10,14 инчи)
Тежина: 565 g (1,25 lb)
CE, FCC, IP66

Што има во кутијата:
– 1x камера
– 1x Водич за брз почеток
– 1x адаптер за напојување
– 1x Шаблон за монтирање
– 1x Држач за монтирање
– 1x водоотпорен конектор
– 1x пакување со завртки и сидро

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.