IMOU Bullet 2E 4MP IPC-F42FP-D

 

Bullet 2E 4MP надворешна камера,обезбедува 4MP следење во живо со избор на опција за објектив 2,8mm/3,6mm/6mm, поддржува четири ноќи
режими на видување за јасна јасност како денот дури и во темнина. Human Detection ви овозможува да следите што е важно
без да добивате досадни лажни предупредувања. Со IP67 сертификат, камерата може да се користи на отворено под различни
временските услови.

Камера
Прогресивен CMOS 1/2,7″ 4 мегапиксели
4 MP (2560 x 1440)
Ноќно гледање: 30м (98 стапки) оддалеченост
Фиксна леќа 2,8мм/3,6мм/6мм
Поле на гледање:
2,8 мм; 106°(H), 56°(V), 125°(D)
3,6мм: 92°(В), 48°(В), 109°(Д)
6мм: 55°(В), 31°(В), 62°(Д)

Видео и аудио
Видео компресија: H.265/H.264
Стапка на слики до 25/30 fps
16x дигитален зум
Вграден микрофон

Управување со известувања
Детекција на движење
Регион што може да се конфигурира
Човечко откривање

Мрежа
1 x 100Mbps етернет порта
Wi-Fi: IEEE802.11b/g/n, двојна антена
Апликација Imou: iOS, Android
ONVIF

Помошен интерфејс
Слот за микро SD картичка (до 256 GB)
Копче за ресетирање

Општо
DC 12V1A Напојување
Потрошувачка на енергија:<5,1W
Материјал: пластика
Работна средина: -30°C~+60°C, помалку од 95%RH
Димензии: 147,7 × 74,2 × 74,2 мм (5,8 × 2,9 × 2,9 инчи)
Тежина: 280 g (0,62 lb)
CE, FCC, IP67

Што има во кутијата:
– 1x камера
– 1x Водич за брз почеток
– 1x адаптер за напојување
– Пакет со завртки 1x
– 1x Карта на позиција за инсталација
– 1x водоотпорен конектор

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.