HP PROBOOK 450 G9, 6F1E6EA Asteroid silver
Модел процесор Intel Core i5 1235U 3,30 GHz,Максимална турбо фреквенција 4,40 GHz,Кеш 12 MB Интел паметен кеш,Број на јадра 10,Број на нишки 12,Интегриран графички процесор Intel Iris Xe Graphics,
Технологија на производство 7 nm,Максимална потрошена моќност 12 W.
ПРИКАЖИ И ВИДЕО
Anti-Glare IPS LED технологија за позадинско осветлување,Екран на допир бр,Full HD формат,Дијагонала на дисплеј од 15,6 инчи,Резолуција на екранот 1920 x 1080 пиксели,Интегриран тип на видео картичка,Интел видео картичка,Видео серијал на Iris Xe Graphics,Поддршка за DirectX 12 Да,Осветленост 250 нити,Други спецификации 45% NTSC,
МЕМОРИЈА
Вид на RAM меморија DDR4,RAM меморија Капацитет 8 GB,Фреквенција 3200 MHz,Бр. слотови 2,Бр. слотови зафатени 1,складирање,Солидна состојба погон Да,Капацитет на SSD 512 GB,
КОМУНИКАЦИИ
Bluetooth 5.2,Безжичен 802.11 секира,
ПРИСТАПИ
Аудио излез 1x Комбо,USB 3.0 3,USB-C 1,HDMI 1,RJ-45 1,
МУЛТИМЕДИЈА
Оптичка единица Нема интегрирана оптичка единица,HD WEB камера,Вграден микрофон Да,Аудио HD аудио,Стерео систем,
СОФТВЕР
Бесплатен оперативен систем ДОС
БАТЕРИЈА
Технологија на Li-ion батерии,Број на ќелии 3,Моќност 51 Whr,Напојување од 45 W,
Сребрена боја,
Тежина 1,74 кг,Димензии 359,4 x 233,9 x 19,9 mm
Лозинка за Bios Да
Лозинка за HDD Да
TPM поддршка Да
Читач на отпечатоци Да
HP Premium тастатура отпорна на прскање
Распоред на англиска тастатура
Нумеричка тастатура Да
Други подлоги за допир со поддршка за гестови со повеќе допир

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.