HP ENVY x360 15-es1027nn, 62B10EA Natural silver

Софтвер
Операционен систем
Windows 11 Home
Гаранција 36 месеци

Процесор
Intel® Core™ i5-1155G7 (до 4,5 GHz со Intel® Turbo Boost технологија, 8 MB L3 кеш, 4 јадра, 8 нишки),
Чипсет
Интегриран SoC на Intel®
Меморија, стандардна
16 GB DDR4-3200 MHz RAM (2 x 8 GB),
Видео графика
Intel® Iris® Xᵉ Графика,
Интегриран,
Хард диск
512 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD,
Приказ
39,6 cm (15,6″) дијагонала, FHD (1920 x 1080), мултитач, IPS, стакло од работ до раб, микро-раб, Corning® Gorilla® Glass NBT™, 400 nits, 100% sRGB
Безжично поврзување
Комбинација на Intel® Wi-Fi 6 AX201 (2×2) и Bluetooth® 5 (поддржува брзина на податоци од Gigabit),
Слотови за проширување
1 читач на SD медија картички со повеќе формати,
Надворешни порти
1 Thunderbolt™ 4 со брзина на сигнализација USB4™ Type-C® 40Gbps (Испорака на енергија USB, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge); 1 SuperSpeed ​​USB Type-A брзина на сигнализација од 10 Gbps (HP Sleep and Charge); 1 брзина на сигнализација SuperSpeed ​​USB Type-A 10Gbps; 1 HDMI 2.0b; 1 паметен пин за наизменична струја; 1 комбинација на слушалки/микрофон,
Тежина
1,82 кг
Тип на напојување
65 W AC адаптер за напојување
Тип на батерија
3-клетки, 51 Wh Li-ion полимер
Мешана употреба на траење на батеријата
До 12 часа и 45 минути
Репродукција на видео Траење на батеријата
До 17 часа и 45 минути
Веб камера
HP Wide Vision 720p HD камера со бленда на фотоапаратот и интегрирани дигитални микрофони со двојна низа
Аудио
Аудио од Bang & Olufsen; Двојни звучници; HP аудио засилување

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.