HP ELITEBOOK 840 G9, 5P6S0EA Natural silver
Процесор
12-та генерација на процесор Intel® Core™ i5,
Intel® Core™ i5-1235U (до 4,4 GHz со Intel® Turbo Boost технологија, 12 MB L3 кеш, 10 јадра, 12 нишки) 1 2
Графика
Интегриран,
Intel® Iris® Xᵉ Графика
Меморија
16 GB DDR5-4800 MHz RAM (2 x 8 GB)
Слотови за меморија
2 SODIMM
хард диск
512 GB PCIe® NVMe™ TLC SED SSD SSD
Приказ и Видео
14″ дијагонала, WUXGA (1920 x 1200), IPS, анти-отсјај, 400 nits, 100% sRGB 3 4 5 6
Приказ
35,6 cm (14″) дијагонала, WUXGA (1920 x 1200), IPS, анти-отсјај, 400 nits, 100% sRGB 3 4 5 6
Операционен систем
FreeDOS
Тежина 1,36 kg (Тежината ќе варира во зависност од конфигурацијата.)
Достапен софтвер
Паметна поддршка на HP
Тип на батерија
HP Long Life 3-ќелии, 51 Wh Li-ion
Траење на батеријата
(Батеријата е внатрешна и не може да се замени од купувачот. Се сервисира со гаранција.)
Безжичен
Intel® Wi-Fi 6E AX211 (2×2) и Bluetooth® 5.2 комбо (поддржува гигабитна брзина на податоци)
Тастатура
HP Premium тастатура – тастатура отпорна на истурање
Камера
Камера од 5 MP
Аудио
Аудио од Bang & Olufsen, двојни стерео звучници, двојна низа микрофони свртени кон светот
Уред за покажување
Кликнете на подлогата со поддршка за гестови со повеќе допир, допирите се овозможени како стандардни
Пристаништа
2 Thunderbolt™ 4 со брзина на сигнализација USB4™ Type-C® 40Gbps (Испорака на енергија USB, DisplayPort™ 1.4); 2 SuperSpeed USB Type-A брзина на сигнализација 5Gbps (1 полнење); 1 HDMI 2.0; 1 наизменична струја 12
Моќ
65 W USB Type-C™ адаптер 13
Управување со безбедноста
Модул за апсолутна упорност; HP DriveLock и Automatic DriveLock; Безбедно бришење на HP; HP Sure Click; HP Sure Sense; Ажурирање на BIOS-от преку мрежа; HP Sure Admin; HP BIOSphere Gen6; HP Client Security Manager Gen7; Способен за компјутер со сигурно јадро; Вграден безбедносен чип TPM 2.0 (Заеднички критериуми EAL4+ и FIPS 140-2 Ниво 2 сертифициран); HP Sure Start Gen7; HP Wake на WLAN; HP Tamper Lock; HP Sure Run Gen5; HP Sure Recover Gen5 14 15 16 17 18 19 20 21 22.
Читач на отпечатоци.
Сензор за отпечатоци.
Гаранција 12 месеци.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.