Процесор
Производител на процесори

Intel®
Тип на процесор

Core™ i5
Модел на процесор

i5-11400H
Брзина на процесорот

2,70 GHz
Јадро на процесорот

Хекса-јадрен (6 Core™)
Генерација на процесор

11-ти ген
Екран и графика
Производител на графички контролер

NVIDIA®
Модел на графички контролер

GeForce® RTX™ 3050
Капацитет на графичка меморија

4 GB
Технологија за графичка меморија

GDDR6
Пристапност до графичка меморија

Посветен
Големина на екран

39,6 см (15,6″)
Прикажи Тип на екран

LCD екран
Технологија на позадинско осветлување

ЛЕД
Резолуција на екранот

1920 x 1080
Меморија
Вкупна инсталирана системска меморија

16 GB
Технологија на системска меморија

DDR4 SDRAM
Читач на мемориски картички

бр
Складирање
Вкупен капацитет на погон на цврста состојба

512 GB
Интерфејс за погон на цврста состојба

PCI Express
Тип на оптички погон

бр
Мрежа и комуникација
Стандард за безжичен LAN

IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax
Модел за безжичен LAN

Wi-Fi 6 AX 1650i
Етернет технологија

Гигабитен етернет
Bluetooth стандард

Bluetooth 5.1
Вградени уреди
Микрофон

Да
Читач на отпечатоци од прсти

бр
Интерфејси/Порти
HDMI

Да
Број на HDMI излези

1
Број на порти USB 3.2 Gen 1 Type-A

2
Број на порти USB 3.2 Gen 2 Type-A

1
Број на порти USB 3.2 Gen 2 Type-C

1
Вкупен број на USB порти

4
USB тип-C

Да
Детали за USB Type-C

Приклучок за USB Type-C: USB 3.2 Gen 2 (до 10 Gbps)
Мрежа (RJ-45)

Да

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.