IMOU IPC-S42FP Cruiser 4MP надворешна камера испорачува 4MP следење во живо со избор на леќи од 3,6mm/6mm, со 4MP QHD следење во живо и функции за панирање од 0~355° и навалување од 0~90°, Cruiser обезбедува целосно покриен секој агол од вашиот дом. Поддржува четири режими на ноќно гледање за јасна јасност како денот дури и во темнина. Со IP66 сертификат, камерата може да се користи на отворено под различни временски услови. Со вградениот рефлектор и безбедносната сирена од 110 dB, Cruiser активно ги држи непосакуваните посетители подалеку од она за што се грижите.

Камера
Прогресивен CMOS од 1/2,7″ 4 мегапиксели
4 MP (2560×1440)
Ноќно гледање: 30m (98ft) растојание
Фиксна леќа 3,6мм/6мм
Поле на гледање:
3,6 мм: 88 (В). 46 (V). 107″ (Д)
6мм: 54 (В), 30° (В), 64″ (Д)
355 Пан & навалување 0-90°

Видео и аудио
Видео компресија: H.265/H.264
Стапка на слики до 25/30 fps
16x дигитален зум
Вграден микрофон и звучник, сирена од 110 dB
Двонасочно аудио

Управување со известувања
Детекција на движење
Регион што може да се конфигурира
Човечко откривање

Мрежа
1x 100Mbps етернет порта
Wi-Fi: IEEE802.11b/g/n, двојна антена 120m отворено поле Imou апликација: iOS, Android
ONVIF

Помошен интерфејс
Слот за микро SD картичка (до 256 GB)
Вграден микрофон и звучник
Копче за ресетирање

Општо
DC 12V1A Напојување
Потрошувачка на енергија:<5,32W
Материјал: пластика
Работна средина:-30°C-+60°C, помалку од 95%RH
Димензии: 138,4 x 121,7 x 257,5 mm (5,45 x 4,79 x 10,14 инчи)
Тежина: 565 g (1,25 lb)
CE, FCC
IP66

Што има во кутијата:
1x камера
1x Водич за брз почеток
1x адаптер за напојување
1x Шаблон за монтирање
1x Држач за монтирање
1x водоотпорен конектор
1x пакување со завртки и сидро

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.