IMOU IPC-S22FP Cruiser 2MP Надворешна Камера испорачува 2MP следење во живо со избор на опција за објектив 3,6mm/6mm, со 1080P Full HD во живо
мониторинг и функции за тава од 0~355° и навалување од 0~90°, Cruiser го обезбедува целосно секој агол од вашиот дом
покриени. Поддржува четири режими на ноќно гледање за јасна јасност како денот дури и во темнина. Со IP66 сертифициран,
камерата може да се користи на отворено под различни временски услови. Со вграден рефлектор и 110dB
безбедносна сирена, Cruiser активно ги држи непосакуваните посетители подалеку од она за што се грижите.

Паметна ноќна визија во боја.
Четири паметни режими за ноќно гледање обезбедуваат јасни слики во боја или црно-бели, дури и во целосна темнина.

Инфрацрвен режим.
Напредните IR алгоритми обезбедуваат јасни црно-бели слики дури и во темнина.

Режим на боја.
Благодарение на двата вградени рефлектори, вашето ноќно гледање сега е осветлено и во целосна боја. Режимот во боја нуди и надворешно осветлување за вашиот дом.

Паметен режим.
Ако се префрлите на паметниот режим, можете да уживате во црно-бело ноќно гледање. Рефлекторите автоматски се вклучуваат по откривање на сомнително движење, што ви прикажува живописна слика во целосна боја кога нешто ќе се случи.

Исклучен режим.
Под услов да нема потреба од надворешно осветлување ноќе, префрлете се на режимот исклучен за да избегнете светлосно загадување.

0~355° Пантање и 0°~ 90° Навалување
Целосниот опсег на ротација гарантира дека вашиот фотоапарат го покрива секој агол од вашиот дом, со минимални слепи точки.

1080P Full HD видео и H.265 компресија.
Сензорот 1080P и напредните IR алгоритми обезбедуваат кристално јасно видео и дење и ноќе. Најсовремената компресија H.265 го намалува пропусниот опсег на мрежата и користењето на складиштето за 50% со истиот квалитет на видеото.

Отпорен на временските услови.
IP66 атмосферски дизајн за употреба во повеќе сценарија.

Двонасочен разговор.
Вградениот звучник и микрофон со откажување на ехо ви овозможуваат да комуницирате со домашните миленици и семејството или да ги одвратите непожелните гости.

Човечко откривање.
Моќната технологија за обработка на слики брзо ги наоѓа сите човечки цели во сликите и веднаш испраќа известување до вашиот паметен телефон. Следете што е важно без да добивате досадни лажни предупредувања.

Регион за откривање.
Допрете и изберете ја мрежата за да ја поставите областа за откривање движење на камерата. Нема да се активираат аларми кога ќе се открие движење во областа што не открива движење.

Активно одвраќање.
Кога Cruiser ќе открие упад, 2 вградени рефлектори и сирена од 110 dB ги држат непосакуваните посетители и ве предупредуваат.

Известување за аларм.
Добивајте инстантни предупредувања на вашиот паметен телефон секогаш кога ќе открие движење, со што ќе бидете свесни за тоа што се случува во вашиот дом или бизнис од каде било.

Одлични перформанси на Wi-Fi.
Wi-Fi од 2,4 GHz со надворешна антена обезбедува стабилен пренос на видео, дури и на долги дострели.

Вградена точка за Wi-Fi.
Cruiser поддржува мек AP режим, така што можете да проследувате довод во живо или да гледате снимки, дури и кога нема интернет конекција.

Надворешно водоотпорно копче за ресетирање.
Притиснете и задржете 10 секунди за да ја ресетирате камерата. Нема потреба да се занимавате со капакот или внатрешните прекинувачи!

Диверзифицирано складирање.
Видеото лесно се складира и пристапува преку внатрешна SD-картичка, NVR или Cloud Storage.

Складирање во облак

NVR

СД картичка

Imou Облак.
Imou Cloud ви го олеснува животот со известувања, видео стриминг во живо и ажурирања на фирмверот со еден допир.

Повеќе опции за објектив.
Различни фокусни должини на леќите за различни сценарија. Цел: 2 m (6,5 стапки), висина на инсталација: 3 m (9,8 стапки); 3,6 мм: откријте ја целта на 52,8 метри (173,2 стапки), со видно поле од 89°; 6mm: откријте ја целта на 82,8m (271,7ft), со видно поле од 54°.

Повеќе опции за инсталација

Таванот

Монтирана на ѕид

Столб

Што има во кутијата

1x камера

1x Водич за брз почеток

1x адаптер за напојување

1x Шаблон за монтирање

1x Држач за монтирање

1x водоотпорен конектор

1x пакување со завртки и сидро

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.