IMOU IPC-F22A надворешна камера IMOU испорачува 2MP следење во живо со избор од опција за објектив од 2,8 mm или 3,6 mm или 6 mm, ја поддржува најновата компресија H.265 која може да заштеди до 50% пропусен опсег и складирање. Human Detection ви овозможува да следите што е важно без да добивате досадни лажни предупредувања. Со IP67 сертификат, камерата може да се користи на отворено под различни временски услови.

Човечко откривање
Моќната технологија за обработка на слики брзо наоѓа човечки цели во сликите и веднаш испраќа известување до вашиот паметен телефон, овозможувајќи ви да следите што е важно без да добивате досадни лажни предупредувања

1080P Full HD видео и H.265 компресија
Сензорот 1080P и напредните IR алгоритми обезбедуваат кристално јасно видео и дење и ноќе. Најсовремената компресија H.265 го намалува пропусниот опсег на мрежата и користењето на складиштето за 50% со истиот квалитет на видеото.

Објектив: 2,8 мм: Открива цели до 38,6 метри (126,6 стапки) оддалеченост, со видно поле од 120°

Повеќе опции за објектив
Различна фокусна должина за различни сценарија

Напојување преку етернет
Поддршката за напојување преку етернет (PoE) овозможува оваа камера да користи етернет кабел за да обезбеди и податочна врска и електрична енергија.

Вграден микрофон
Висококвалитетниот микрофон јасно ги слуша звуците додека следи.

Отпорен на временските услови
IP67 атмосферски дизајн за употреба во повеќе сценарија.

Одлична ноќна визија
Висококвалитетниот сензор и IR светлата обезбедуваат јасни слики ноќе, на оддалеченост до 30 m/98 стапки.

Известување за аларм
Испраќа инстант предупредувања до вашиот паметен телефон секогаш кога ќе открие движење, со што ќе бидете свесни за тоа што се случува дома или купувајте од каде било.

Диверзифицирано складирање
Видеото лесно се складира и пристапува преку NVR или Cloud Storage.

Imou Облак
Imou Cloud ви го олеснува животот со известувања за аларм, видео пренос во живо и ажурирања на фирмверот со еден допир.

Висока компатибилност
Камерата поддржува стандарден Onvif, така што работи со NVR уреди од други брендови преку Onvif.

Што има во кутијата:
1 x камера
1 x Водич за брз почеток
1 x Пакет со завртки
1 x Карта на позиција за инсталација
1 x Водоотпорен конектор

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.