IMOU IPC-B46LP Cell 2 4MP Надворешна Камера следење во живо за јасно да се види што се случува во и околу вашиот дом. Нејзината батерија што се полни може да ви обезбеди сигурност половина година со само 1 целосно полнење. Технологија за откривање на луѓе ѝ овозможува на камерата интелигентно да детектира човечко движење. Обезбедување дека сте предупредени само кога некоја личност, а не мачка или куче, се приближува. поддржува четири режими на ноќно гледање за јасна јасност како денот дури и во темнина.

Камера
Прогресивен CMOS од 1/2,9″ 4 мегапиксели
4 MP (2560 x 1440)
B/W Ноќно гледање: 10 m (33 стапки) оддалеченост
Ноќно гледање во боја: 5 m (16,5 стапки) растојание
Фиксна леќа од 2,8 mm, F2.0
Поле на гледање: 110 (В), 61 (В), 130 (Д)

Видео и аудио
Видео компресија: H.265/H.264
Стапка на слики до 15 fps
16x дигитален зум
Граден микрофон и звучник, сирена од 110 dB
Граден рефлектор

Управување со известувања
PIR откривање
Човечко откривање

Мрежа
Wi-Fi: двоен опсег 2,4 GHz и 5 GHz
IEEE802.11b/g/n/ac
Imou апликација: iOS, Android

Помошен интерфејс
Слот за микро SD картичка (до 128 GB)
Граден микрофон и звучник
Микро USB приклучок за напојување
Копче за ресетирање

Општо
Напојување од батерија на фотографија
Работна средина: -20 °C до +50 °C (-4 °F до +122 °F).
Помалку од 95% (RH)
Димензии: 109 mm x 61 mm x 57 mm (4,29″ x 2,4″ x 2,24″ )
IP65
Тежина: 313,7 g (0,69 lb)
CE, FCC, IC

Што има во кутијата:
1x камера
1x завртка и сидро
1x Водич за брз почеток
1x Плоча за монтирање
1x Шаблон за монтирање
1x Држач за монтирање
1x Кабел за полнење

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.