MS ENERGY eBike c10 од семејството на градски електричен велосипеди доаѓа со лесна алуминиумска рамка М (17”) и е исклучително интересен за луѓето кои бараат најдобар сооднос меѓу опсегот и цената. Геометријата и ширината на надворешните гуми се специјално дизајнирани за пријатно возење во град. Сите кабли на велосипедот се интегрирани преку рамката на велосипедот. Велосипедот е опремен со нова генерација на сигурен заден мотор VINKA RH30 и батерија од 468 Wh со која можете да постигнете опсег до 100 km (во зависност од конфигурацијата на теренот, временските услови, тежината на возачот и нивото на помош). Велосипедот е опремен со пакет опрема што вклучува предни и задни браници и светла.

Водоотпорниот HD екран обезбедува јасен приказ на сите важни информации без оглед на временските услови. Дури и силен ветер или дожд не му пречат. Прецизно ја прикажува преостанатата моќност, километражата, брзината во реално време како и информации за можни проблеми во работењето на вашиот eBike.

Модел – Градски жени Основни
Мотор – Rear Vinka RH30 250W 30Nm
Екран – KEYDISP KD-58C
Батерија – Kaiyisi Rocket 36V 13Ah
Полнач – AC 100V – 230VПаметен полнач
Досег – 80 – 100km
Рамка – Рамка 17″ М, алуминиум 6061, мазно заварување
Вилушка – ForkGoldenwheel Вилушка од нерѓосувачки челик
Заден менувач – Заден менувач Shimano Tourney TY200, 6 брзини
Рачки на менувачот – Рачка на менувачот Shimano Tourney SL-TX50
Касета – Shimano MF-TZ500 14-28T
Ланец – Ланец KMC z7
Движење – Вртење со синџири Prowheel челик PRO-E40, 40T
Кочница – Рачка на сопирачките Logan LL-E402DG
Предни сопирачки – Promax легура, V кочница
Задни сопирачки – Промакс легура, V кочница
Надворешни гуми – Tyres Wanda P1025 26″ x 1,75″
Тркала – бандажи Двоен ѕид од алуминиумска легура, 36H
Предна главина – Спој на предното тркало Shunfeng SF-HB03F, 36H
Заден центар – HubShunfeng на задните тркала SF-HB03F, 36H
Краци – Краци од нерѓосувачки челик
Волан – Ширина на рачката: 610mm Алуминиум
Рачки – Рачки од гума, ширина: 135мм
Цевка за волан – Стебло Алуминиумска легура
Кревет со вилушка – 28,6*44-50,6*30
Седиште – SaddleVander VD862-01
Цевка на седиштата – Столб за седишта Алуминиум 27,2мм*350мм
Педали – Педали Feimin FP-830A
Максимално оптоварување – Дозволена вкупна тежина 100 kg

Електрични велосипеди

Женски

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.